Karnak Crosby-Style Oversized Modular Sectional – Left/Right Arm Configurational Sofa for Living Room Furniture | Modern Sofa | Couch | Sectional Sofa
Karnak Crosby-Style Oversized Modular Sectional – Left/Right Arm Configurational Sofa for Living Room Furniture | Modern Sofa | Couch | Sectional Sofa
| Brand | karnak |
| Assembly required | Yes |
| Product dimensions | 1.6D x 3.4W x 0.85H Meters |
| Item weight | 80 Kilograms |
| Colour | Dark Grey – Light Grey |
| Special features | Easy to Assemble, Modern Design |
| Room type | Living Room |
- Fabric Upholstery with Cotton Fill – Soft and comfortable with breathable cushion support.
- Modular Design (Left/Right-Arm) – Choose configuration that fits your space perfectly.
- Suitable for Multiple Spaces – Homes, offices, bedrooms, villas, or hotels.
- Modern Design Styling – Classic and versatile for today’s interiors.
- American-Style Large Sectional – Spacious, eye-catching, and perfect for family or guest areas.
| Weight | 80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 160 × 340 × 85 cm |
| Item Dimensions D x W x H | 1.6D x 3.4W x 0.85H Meters |
| Item Weight | 80 Kilograms |
| Additional Features | Easy to Assemble, Modern Design |
| Required Assembly | Yes |
| Color | Dark Grey – Light Grey |
| Brand Name | karnak |
| Room Type | Living Room |
| Age Range Description | Fabric,Solid wood |
| Included Components | NO |
| ASIN | B0FPFKMDXJ |
| Item height | 85 centimeters |
| Manufacturer | karnak |
Be the first to review “Karnak Crosby-Style Oversized Modular Sectional – Left/Right Arm Configurational Sofa for Living Room Furniture | Modern Sofa | Couch | Sectional Sofa” Cancel reply
Related products
Bedding & Linen
299.20 د.إ – 530.64 د.إPrice range: 299.20 د.إ through 530.64 د.إ



















Reviews
There are no reviews yet.