A deep u-shaped sofa upholstered in tan faux leather Simplistic modern design with curved arms and back The interlocking design holds your modular sofa in place Foam-filled seat and back cushions for added comfort No assembly is required so you can use it straight away Finish: Faux Leather upholstery Material: Eucalyptus wood, plywood, faux leather
Karnak Aron 5 Seater Sectional Sofa – Brown
2,641.00 د.إ
| Brand | karnak |
| Assembly required | Yes |
| Product dimensions | 1.55D x 2.68W x 0.7H Meters |
| Item weight | 100 Kilograms |
| Type | Sectional |
| Colour | Brown |
| Style | Classic |
| Material | Wood |
- A deep u-shaped sofa upholstered in tan faux leather Simplistic modern design with curved arms and back The interlocking design holds your modular sofa in place Foam-filled seat and back cushions for added comfort No assembly is required so you can use it straight away Finish: Faux Leather upholstery Material: Eucalyptus wood, plywood, faux leather
1000 in stock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 155 × 268 × 70 cm |
| Item Dimensions D x W x H | 1.55D x 2.68W x 0.7H Meters |
| Item Weight | 100 Kilograms |
| Brand Name | karnak |
| Sofa Type | Sectional |
| Included Components | CUSION |
| ASIN | B0F7Y5P2W4 |
| Item height | 70 centimeters |
| Color | Brown |
| Style Name | Classic |
| Material Type | Wood |
| Required Assembly | Yes |
| Manufacturer | karnak |
Be the first to review “Karnak Aron 5 Seater Sectional Sofa – Brown” Cancel reply
Related products
45.00 د.إ – 55.00 د.إPrice range: 45.00 د.إ through 55.00 د.إ













Reviews
There are no reviews yet.