Design Style: Modern modular sectional L couch, perfect for living rooms and bedrooms.
Comfynest New Modern Style Modular Sofa Salon Fabric Sectional L Couch Living Room Sofas Set Home Furniture (Grey)
1,952.07 د.إ – 2,099.00 د.إPrice range: 1,952.07 د.إ through 2,099.00 د.إ
| Brand | Comfynest |
| Assembly required | Yes |
| Seat depth | 70 centimeters |
| Seat height | 43 Centimeters |
| Product dimensions | 110D x 30W x 32H centimeters |
| Item weight | 45 Kilograms |
| Type | Sectional |
| Colour | Grey |
| Style | Modern |
| Special features | Durable Construction, Easy to Assemble, Space Saving |
- Design Style: Modern modular sectional L couch, perfect for living rooms and bedrooms.
- Materials: High-density foam filling with durable fabric upholstery.
- Functionality: Extendable and customizable; fits any space with ease.
- Application: Ideal for use in living rooms, bedrooms, or even larger salons.
SKU: B0DGRMM5QD
Categories: Furniture, Home, Living Room Furniture, Sofas & Couches
Brand: AMF Furniture
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 30 × 32 cm |
| Seat Depth | 70 centimeters |
| Seat height | 43 Centimeters |
| Item Dimensions D x W x H | 110D x 30W x 32H centimeters |
| Item Weight | 45 Kilograms |
| Additional Features | Durable Construction, Easy to Assemble, Space Saving |
| Material Type | Engineered Wood |
| Required Assembly | Yes |
| Style Name | Modern |
| Arm Style | Track |
| Brand Name | Comfynest |
| Sofa Type | Sectional |
| Room Type | Living Room |
| Included Components | Pillow |
| ASIN | B0DGRMM5QD |
| Item Type Name | Sofas |
| Item height | 32 centimeters |
| Color | Blue, Green, Grey |
| Manufacturer | AMF Furniture |















Reviews
There are no reviews yet.