Nordic white boucle lounge chair comes from the Scandinavian design style of the 60S of the last century, which is elegant and fashionable. How to choose a comfortable, stylish and durable lounge chair? Please take a minute to look at our teddy leisure chair to see if it suits you~ High quality, durable and comfortable Foam Type: Polyethylene Filling: Feather, Fibre, high density Foam
Karnak Nordic Boucle 1 Seater Fabric Sofa – White
1,201.00 د.إ
| Brand | karnak |
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Product dimensions | 84D x 95W x 72H centimeters |
| Item weight | 100 Kilograms |
- Nordic white boucle lounge chair comes from the Scandinavian design style of the 60S of the last century, which is elegant and fashionable. How to choose a comfortable, stylish and durable lounge chair? Please take a minute to look at our teddy leisure chair to see if it suits you~ High quality, durable and comfortable Foam Type: Polyethylene Filling: Feather, Fibre, high density Foam
1000 in stock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 95 × 72 cm |
| Color | White |
| Style Name | Classic |
| Pattern | Solid |
| Item Dimensions D x W x H | 84D x 95W x 72H centimeters |
| Item Weight | 100 Kilograms |
| Material Type | Wood |
| Brand Name | karnak |
| Included Components | CUSION |
| Model Number | Nordic |
| ASIN | B0F7Y76L1G |
| Item height | 72 centimeters |
| Manufacturer | karnak |
Be the first to review “Karnak Nordic Boucle 1 Seater Fabric Sofa – White” Cancel reply
Related products
Bedding & Linen
299.20 د.إ – 530.64 د.إPrice range: 299.20 د.إ through 530.64 د.إ
45.00 د.إ – 55.00 د.إPrice range: 45.00 د.إ through 55.00 د.إ





















Reviews
There are no reviews yet.