High quality, durable and comfortable Made of high quality PU leather. Sturdy frame Available in various fabric Style Frames constructed using quality timber Filling: high resilience foam and dacron Designed to offer maximum comfort and durability
Karnak Teluxe Prime 3 Seater Sofa – Brown
2,521.00 د.إ
| Brand | karnak |
| Assembly required | Yes |
| Product dimensions | 0.85D x 2.2W x 0.85H Meters |
| Item weight | 100 Kilograms |
| Colour | Brown |
| Style | Classic |
| Material | Wood |
- High quality, durable and comfortable Made of high quality PU leather. Sturdy frame Available in various fabric Style Frames constructed using quality timber Filling: high resilience foam and dacron Designed to offer maximum comfort and durability
1000 in stock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 220 × 85 cm |
| Item Dimensions D x W x H | 0.85D x 2.2W x 0.85H Meters |
| Item Weight | 100 Kilograms |
| Brand Name | karnak |
| Included Components | CUSION |
| ASIN | B0F7Y6H3V8 |
| Item Type Name | Couches |
| Item height | 85 centimeters |
| Color | Brown |
| Style Name | Classic |
| Furniture Leg Color | brown |
| Upholstery Color | Brown |
| Material Type | Wood |
| Fill Material | Foam |
| Required Assembly | Yes |
| Manufacturer | karnak |
Be the first to review “Karnak Teluxe Prime 3 Seater Sofa – Brown” Cancel reply
Related products
45.00 د.إ – 55.00 د.إPrice range: 45.00 د.إ through 55.00 د.إ
45.00 د.إ – 50.00 د.إPrice range: 45.00 د.إ through 50.00 د.إ











Reviews
There are no reviews yet.