A stylish, practical and durable desk – that’s what you get with this classy work table that can find its place either at your office or your home study. It provides ample desk space for both your computer as well as for writing. Storage will never be a problem as this desk gives you enough room to keep your things tidy and organized. In short, it’s everything you want in your desk. So go ahead and get yours today!
Modern Executive Desk MH-5826-160 Modern and Classy Big Office Desk (160Cm,)-W160Cms X D180Cms X H76.1Cms (160cm,)
| Brand | Multi Home Furniture |
| Shape | L-Shape |
| Desk design | Executive Desk |
| Product dimensions | 160D x 160W x 75H centimeters |
| Colour | Brown / Grey |
| Style | Modern |
| Base material | Wood |
| Top material type | Cherry Wood |
| Finish type | Brushed |
| Special features | Lightweight |
- Modern Executive Desk MH-716-24 -Modern and Classy Big Office Desk (160Cm, )-W160Cms X D180Cms X H76.1Cms (160cm, )
SKU: B0CX5NZGYV
Categories: Desks, Desks & Workstations, Furniture, Home, Home Office Furniture
Brand: Multi Home Furniture
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 160 × 160 × 75 cm |
| Shape | L-Shape |
| Desk Design | Executive Desk |
| Color | Brown / Grey |
| Style Name | Modern |
| Finish Types | Brushed |
| Item Dimensions D x W x H | 160D x 160W x 75H centimeters |
| Number of Drawers | 4 |
| Item Weight | 30 Kilograms |
| Base | Wood |
| Top Material Type | Cherry Wood |
| Required Assembly | Yes |
| Brand Name | Multi Home Furniture |
| Room Type | Office |
| Included Components | Drawers |
| Model Number | MH-5826-160 |
| ASIN | B0CX5NZGYV |
| Item Type Name | MH-716-24 |
| Item height | 75 centimeters |
| Additional Features | Lightweight |
| Drawer Type | Box Drawer |
| Manufacturer | Multi Home Furniture |
Be the first to review “Modern Executive Desk MH-5826-160 Modern and Classy Big Office Desk (160Cm,)-W160Cms X D180Cms X H76.1Cms (160cm,)” Cancel reply
Related products
Bedding & Linen
299.20 د.إ – 530.64 د.إPrice range: 299.20 د.إ through 530.64 د.إ
45.00 د.إ – 50.00 د.إPrice range: 45.00 د.إ through 50.00 د.إ
Bedding & Linen
299.20 د.إ – 530.64 د.إPrice range: 299.20 د.إ through 530.64 د.إ
45.00 د.إ – 55.00 د.إPrice range: 45.00 د.إ through 55.00 د.إ











Reviews
There are no reviews yet.