Elevate your living space with the Modern Luxury L-Shaped Velvet Sectional Sofa Set, a perfect blend of contemporary design and unparalleled comfort. Crafted with high-quality velvet upholstery, this sofa exudes elegance and sophistication, making it an ideal centerpiece for any modern bedroom furniture ;home furniture; hotel/apartment/villa/a living room.
Poppins HOME Modern Luxury Couch Living Room Sofa Sectional Set Furniture Indoor l Shape for Home Lazy 2 3 Seater Sponge Velvet Designs (Haze blue+grey, 280CM)
1,820.00 د.إ – 2,240.00 د.إPrice range: 1,820.00 د.إ through 2,240.00 د.إ
| Brand | Poppins HOME |
| Assembly required | No |
| Product dimensions | 95D x 178W x 84H centimeters |
| Item weight | 80 Kilograms |
| Type | Sectional |
| Colour | Haze blue+grey |
| Style | Art Deco |
| Room type | Bedroom, Guest Room, Home Office, Living Room, Sunroom |
| Shape | Bubble |
| Pattern | Premium Velvet Upholstery |
- couch living room sofa
- Brand: Poppins HOME
- Material: Premium Velvet Upholstery
- Configuration: L-Shaped Sectional (2+3 Seater)
- Color:Beige/Haze Blue/Haze blue+gray/Beige+Brown/Brown/Color customization/customization
- Weight: Approximately 80 kg
| Weight | 80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 95 × 178 × 84 cm |
| Item Dimensions D x W x H | 95D x 178W x 84H centimeters |
| Item Weight | 80 Kilograms |
| Brand Name | Poppins HOME |
| Sofa Type | Sectional |
| Room Type | Bedroom, Guest Room, Home Office, Living Room, Sunroom |
| Included Components | Fabric |
| ASIN | B0FDGDLBNY |
| Item height | 84 centimeters |
| Style Name | Art Deco |
| Shape | Bubble |
| Pattern | Premium Velvet Upholstery |
| Material Type | Cloudy Velvet/Feather/High Resilience Sponge/Larc |
| Required Assembly | No |
| Size | 260cm, 280cm, 300cm, 320CM |
| Manufacturer | Poppins HOME |
| Color | Beige, Beigh+Brown, Brown, Haze blue, Haze blue+grey |
Be the first to review “Poppins HOME Modern Luxury Couch Living Room Sofa Sectional Set Furniture Indoor l Shape for Home Lazy 2 3 Seater Sponge Velvet Designs (Haze blue+grey, 280CM)” Cancel reply
Related products
Bedding & Linen
299.20 د.إ – 530.64 د.إPrice range: 299.20 د.إ through 530.64 د.إ
45.00 د.إ – 50.00 د.إPrice range: 45.00 د.إ through 50.00 د.إ

































Reviews
There are no reviews yet.